Mēs izmantojam sīkfailus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Uzzini vairāk par sīkdatnēm šeit.
Dauškāne tiek top300 sprinta listē, pārējiem arī atzīstami punkti Somijā un Zviedrijā
Saistītā informācija
Starptautiskajās FIS sacensībās distanču slēpošanā Kontilolahti Somijā un Idrē Zviedrijā atzīstamus FIS punktus nopelnījuši Latvijas slēpotāji. Visaugstvērtīgāko rezultātu 86,23 FIS punkti Somijā 15km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu sasniedza Roberts Slotiņš, bet no dāmām labākie punkti Ingai Dauškānei, kura Zviedrijā 5km klasiskajā stilā ar intervāla startu nopelnīja 138,19 FIS punktus, bet sprintā brīvajā stilā 126,81 punktus, kas viņai ļauj provizoriski iekļūt trīssimtniekā Olimpiskajā sprinta listē.
Kamēr Arvis Liepiņš Kūsamo sacentās ar pasaules labākajiem slēpotājiem, tikmēr citi mūsu distanču slēpotāji Kontiolahti Somijā un Idrē Zviedrijā piedalījās FIS sacensībās, mēģinot nopelnīt labus FIS punktus priekš atlases uz Sočiem, kas arī mūsējiem izdevās. Zviedrijā pirmajā dienā sprintā brīvajā stilā visātrāko laiku no mūsējiem kvalifikācijā uzrādīja Jānis Paipals, kurš nosprintoja 2:18,3 un uzrādīja 14.rezultātu, no ātrākā laika uzrādītāja zviedra Simona Persona atpaliekot 7,42 sekundes. Jānis nopelnīja 114,53 FIS punktus un uzlaboja savu sprinta reitingu. To pašu paveica arī Juris Ģērmanis, kurš bija tieši par sekundi lēnāks un kuram 123,70 FIS punkti. Viņi bija vienīgie no mūsējiem, kuriem izdevās pārvarēt kvalifikāciju pieaugušo grupā un iekļūt trīsdesmitniekā uz izslēgšanas braucieniem, līdz kuriem divas sekundes desmitdaļas pietrūka Pāvelam Ribakovam, kurš palika 32.vietā un Paipalam un Ģērmanim zaudēja attiecīgi 3,17 un 2,17 sekundes, nopelnot 143,60 FIS punktus. Arī Pāvels, kaut pavisam nedaudz, uzlaboja sprinta reitingu. Mūsējiem nedaudz nepaveicās, ka kvalifikācijā pirmajā pieciniekā neiekļuva daži sprinteri ar augstu reitingu (piem., zviedrs Brintesons), jo tad būtu nopelnīti vēl labāki FIS punkti.
Junioru 19-20g. grupā kvalifikācijā divpadsmitais bija Arnis Pētersons, kurš uzrādīja laiku 2:23,99 (5,5 sekundes aiz Paipala un 2,5 sekundes aiz Ribakova laika – aut.piez.), nopelnot 166,7 FIS punktus, kas ir gandrīz uz pusi (!) mazāk nekā pirms nedēļas Bruksvalarnā. Arnim 4,63 sekundes zaudēja Dins Gutāns (209,15 FIS punkti), kuram 18.laiks un par 45 punktiem uzlabots līdzšinējais labākais rezultāts sprintā, bet 6,8 sekundes aiz palika jaunietis Ralfs Eiduks, savās pirmajās FIS sacensībās nopelnot 229 FIS punktus. Tālu no labākās formas, kādu rādīja pērnās sezonas beigās, ir Viesturs Eglītis, kurš bija par 0,7 sekundēm vēl lēnāks nekā Ralfs un ieguva tikai 236,2 FIS punktus.
Dāmām kvalifikācijā labākā laika (2:27,86) uzrādītājai Hannai Falkai no Zviedrijas Inga Dauškāne zaudēja tikai 9,73 sekundes, kas viņai deva 13.vietu pieaugušo grupā un labākos sprinta punktus karjerā – 126,81 FIS punkti. Līdz ar to viņa jau tagad savu sprinta reitingu ir pietuvinājusi 165 FIS punktiem, kas Olimpiskajā FIS punktu listē viņai šobrīd provizoriski ļauj ieņemt aptuveni 270.-275.vietu, pagaidām nodrošinot Latvijai papildu vietu Sočos arī dāmu konkurencē.
Pie juniorēm 17-18g., kvalifikācijas uzvarētājai zviedrietei Ulsonai piekāpjoties par 11 sekundēm, sesto laiku uzrādīja 14 gadus jaunā Vineta Pētersone – 2:44,4, ar iegūtajiem 182,08 FIS punktiem otro reizi karjerā nopelnot mazāk par diviem simtiem. Kaut arī viņas kontā pagaidām vēl trūkst vienas sprinta sacensībās, lai būtu nepieciešamās piecas, Vineta jau ir pieteikta nākamajām FIS sacensībām šajā nedēļas nogalē. Līdzšinējo reitingu viņa ir uzlabojusi un vidējais punktu skaits no četriem startiem tagad ir 229, kas ļautu Olimpiskajā listē iekļūt 380-niekā (tā kā Vinetas reitingu „uz leju velk” pasaules čempionāta sprinta punkti, tad nepieciešami vēl divi līdzvērtīgi starti kā nupat Idrē un Pētersone būs ļoti tuvu top300 – aut.piez.). Kitija Auziņa bija par 2,37 sekundēm lēnāka nekā Vineta, nopelnot 201 FIS punktus, kas ir viņas labākais rādītājs sprintā. Arī Kitija uzlaboja savu reitingu, bet ar vidējo reitingu 279 FIS punkti četros startos tomēr vēl ir krietni aiz Vinetas, bet toties nedaudz priekšā Andai Muižniecei. Trīspadsmit sekundes lēnāka par Kitiju bija Natālija Kovaļova, kurai tās bija otrās FIS sacensības šosezon.
Kā var redzēt no rezultātiem, viena papildus nedēļa ar treniņiem uz sniega ir devusi nelielu progresu mūsu jaunajām slēpotājām, Kitijai pat lielāku, jo abas pieaugušo izlases līderei šoreiz jau zaudēja mazāk (jāatzīst, ka arī distance bija īsāka nekā pirms nedēļas Bruksvalarnā – aut.piez.). Arī savstarpējā cīņā Kitija šoreiz ir daudz tuvāk Vinetai, jo pirms nedēļas zaudēja 10 sekundes.
Otrajā dienā Paipals un Ģērmanis, kuri liek lielāku uzsvaru uz sprintu un svarīgo punktu vākšanu, nestartēja 10km klasikā, kur labāko rezultātu no Latvijas slēpotājiem uzrādīja Pāvels Ribakovs, kurš 130 dalībnieku konkurencē (kopā ar junioriem) ierindojās 35.vietā. Distanci Pāvels veica 30:05,1 un uzvarētājam Simonam Andersonam no Zviedrijas zaudēja divas ar pusi minūtes, par to saņemot 114,13 FIS punktus. Arnis Pētersons bija par 1:40 lēnāks (69.vieta)un ieguva 162 FIS punktus. Jau labāku sniegumu rādīja Viesturs Eglītis, kurš bija par minūti lēnāks (193,7 FIS punkti) nekā Arnis. toties par trim minūtēm ātrāks nekā trīs gadus jaunākais Ralfs Eiduks (281,73 FIS punkti). Noteikti jāpiemin Raimo Vīganta uzvara jauniešu V15 grupā, kur otrā vieta tika apsteigta par 17 sekundēm.
Dāmām 5km klasikā ar laiku 15:40,2 uzvarēja Gundes Svāna 20 gadus jaunā meita Jūlija. Inga Dauškāne atpalika no viņas 1:48 un ieguva pēdējos trīs gados, kad Inga atgriezās FIS sacensību apritē, labākos punktus distancē – 138 FIS punkti. Tāpat labākos punktus distancē (202 FIS punkti) nopelnīja Vineta Pētersone, kura noslēpoja par 1:16 lēnāk nekā Inga, toties par pusminūti apsteidzot Kitiju Auziņu (227 FIS punkti). Otrais starts FIS sacensībās un pirmais distancē bija Kristai Razgalei, kura atpalika no Kitijas 39 sekundes (260 FIS punkti). Arī distancē visas mūsējās priekšā palaida Natālija Kovaļova, kura no piecus gadus jaunākās Kristas atpalika 1:13. Natālijas rezultāti ir atbilstoši tam, kā šobrīd sanāk trenēties un ir tālu no tiem, kādi bija pirms diviem gadiem.
Saistībā ar dažiem mūsu sportistiem organizatori izteica iebildumus, ka tik jauniem slēpotājiem nevajadzētu startēt lielākās grupās un ka saskaņā ar noteikumiem tas vispār nav atļauts. Un to var labi saprast, lai nepieļautu jauno slēpotāju „izdzīšanu” jauniešu vecumā, kad, tuvojoties 20 gadiem, vairs neko nevar parādīt.
Kontiolahti Somijā FIS sacensībās piedalījās tikai divi no izlases – Roberts Slotiņš un Anda Muižniece, kā arī Laima Klauža. Roberts startēja tikai pirmajā dienā, kur 15km brīvajā stilā ar intervāla startu distanci veica 37:48,3 un no četrus gadus jaunākā uzvarētāja Alekseja Červotkina (Krievija) atpalika līdzīgi kā pirms divām nedēļām Muonio - 2:19 un 101 dalībnieka konkurencē ieguva 47.vietu. Roberts uzrādīja labāko sezonas rezultātu – 86,23 FIS punkti. Anda Muižniece startēja abas dienas.10km brīvajā stilā viņa veica 29;32,9 un no uzvarētājas Marinas Lisogoras (Ukraina) atpalika 3:58, 49 dalībnieču vidū ierindojoties 34.vietā. Anda ieguva šajā sezonā labākos FIS punktus (170) un uzlaboja savu reitingu līdz 173 FIS punktiem. Laima Klauža, kura bija vecākā dalībniece, noslēpoja par 1;36 lēnāk nekā Anda un ierindojās 43.vietā (220,46 FIS punkti). Svētdien 5km klasikā Anda nostartēja līdzīgi. Viņa distanci veica 17:27,8 un no uzvarētājas Svetlanas Nikolajevas atpalika 2:48, kas 30 dalībnieču vidū deva 21.vietu un aptuveni tos pašus 170 FIS punktus. Laima zaudēja gandrīz identisku laiku kā uz pusi garākā distancē un ieņēma 29.vietu.
Inga Dauškāne
20 Komentāri
Un vēl jau nav ne Inga trīssimtniekā ne arī kvota 2+2... pagaidām ir provizorisks aprēķins un pieņēmums. Kad būs tad arī varēs runāt. Vai tad latvieši vieni paši piedalās sacensībās?
Vēl kādus divus sprintus ar tādiem punktiem kā šajā sezonā un diezgan droši būs 300-nieks, arī ar citu valstu pārstāvju kāpšanu uz augšu.
Pasakiet man lūdzu tādu lietu - kāda jēga sponsorēt sportistos,kam stipri pāri 30?
Ielieciet to naudu kādā 14 gadīgā,nevis murgojat par veterānu vecuma sportisti,kura sapņo par aizbraukšanu uz Sočiem.
Nezinu,bet neredzu,kā tas palīdzēs slēpošanas attīstībai un popularizēšanai LV.
Atkal būs simtiem rakstu presē par to,ka redz slēpotāji ir tur pat,kur bija pirms 25 gadiem.
Nezināju,ka arī slēpošanā, līdzīgi kā tas ir politikā, notiek aktīva savējo bīdīšana..
Ja valstij ir pamatkvota viena vieta sievietēm, tad ir jābrauc tai, kura izpilda normatīvu un kura ir labākā. Tā kā sievietēm no 20-30 ir tukšums un dažas, kuras ir, tās ir vājas, tad Inga var izcelties uz tā fona un viņa ir labākā. Ir vairāki mīnusi un nepieņemamas lietas, piem., sportists nedrīkstētu atrasties valdes locekļa amatā un pieņemt lēmumus, kas attiecas uz sevi un citiem sportistiem. Vienīgās domas ir par Sočiem, par pārējo neuztraucas.
Un kura tad šobrīd ir tā, kura būtu jāsūta uz Sočiem?
Tas tā par tēmu ka nav jēgas ieguldīt naudu vecos vai nevecos sportistos. Ja labāku nav tad diskusijas ir liekas. Ar ko piemēram 14 gadīgs ir labāks ka viņā būtu tā nauda jāiegulda? Vienīgi ar cerību? Arī aplami... līdz 16 vai 18 gadiem, kad sporta skolas treneris vairs nebūs ieinteresēts, jaunais būs izbraukājis visus lielos mačus, būs izdzīts un noforsēts, un pašam būs piegriezies, tad arī pametīs tāpat kā tas pensionārs.
Drīzāk ir vajadzīga kārtība, sistēma pēc kuras atlasa izlasi un tos kas vēlas gatavoties, startēt, tos arī finansē. Cik izskatās, apmēram uz to pusi laikam šobrīd ir.
Stāsts ir par to, ka ziema nāk. Būtu ļoti jauki, ja infoski uz brīvdienām vai nākamo nedēļu varētu sagatavot nelielu apkopojumu ar distanču slēpošanas trasēm, kur jau varēs normāli slēpot. Sinoptiķi sola sniegu un nelielus mīnusus.
Ja līmenis ir tuvu nullei,kāpēc vispār kāda ir jāsūta uz Sočiem?Ja ķeksīša pēc,tad ir saprotama šī diskusija,ja galvenais ir sportiskais princips un attīstība,tad gan neko nesaprotu.