Mēs izmantojam sīkfailus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Uzzini vairāk par sīkdatnēm šeit.
Biatlonistu varējums Šūšēenā un mūsējo izredzes
Kamēr līdz savas sezonas sākumam paliek 1 vai 2 nedēļas, tikmēr ātrākie norvēģu biatlonisti allaž cenšas izmantot iespēju pacīnīties ar labākajiem slēpotājiem, un jāteic, ka līdz šim viņiem ir diezgan labi veicies (neskaitot pagājušo gadu, kad Bjerndālens bija tikai 25.vietā – aut. piez.), it īpaši 2006. un 2009.gadā, kad uzvaras svinēja attiecīgi Ule Einārs Bjerndālens un Ronijs Hafsoss. Šoreiz slēpotāji vēlreiz parādīja biatlonistiem, kurš te ir ātrākais. Vienīgais, kas tika pirmajā desmitniekā, bija Laršs Bergers, izcīnot 8.vietu, kas arī ir atzīstams rezultāts. Pēc finiša Laršs atzina, ka sākums esot bijis grūts un tur zaudēts daudz. Ambiciozais Svendsens, kas neslēpj, ka grib pārspēt Nortugu, šoreiz tikai 15.vietā. Viņa sarūgtinājums bija tik liels, ka, vērtējot savu startu, pirmais, ko viņš pateica ir - pilnīgs vāks. Pēc tam Svensens mierīgāk piebilda, ka šāds rezultāts ir skaidrojams ar to, ka viņš esot pavisam maz slēpojis uz sniega. Emīla Hegles sīvākais konkurents biatlona trasēs – Tarjei Bē – finišēja piecas vietas zemāk., bet Ronijs Hafsoss ierindojās tikai 38.vietā. Savukārt Larša māsai Tūrai veicās vēl labāk nekā brālim un, kaut arī līdz labāko trijniekam viņai pietrūka tikai viena vieta, Bergere bija priecīga par savu rezultātu, jo bija cerējusi tikt labāko desmitniekā. Un kā nu ne, ja „ieliekts kloķis” tādām spēcīgām komandas biedrenēm kā Steira, Juhauga, Kristofersena. Tūra Bergere beigās tik noteica: „Nesaprotu, ko es tur visu laiku mocos ar to smago šauteni uz pleciem.”
Šāds Bergeres sniegums bija par pamudinājumu norvēģu slēpošanas speciālistiem sākt diskutēt par to, kā tad Šūšēenā būtu veicies ātrākajai biatlonistei Magdalēnai Noinerei (Vācija). Pēc viņu aprēķiniem, ņemot vērā Noineres un Bergeres uzrādītos slēpošanas laikus biatlona sprintā, Magdalēna varētu sastādīt sīvu konkurenci Bjergenai, jo Tūra parasti uz vienu kilometru zaudējot Magdalēnai 4,1 sekundi, bet Šūšēenā norvēģu biatloniste Bjergenai uz vienu kilometru zaudēja 4,3 sekundes. Protams, tas viss ir tikai uz papīra, un turklāt slēpošanas specifika biatlonā un tīrajā slēpošanā atšķiras, un nedrīkst aizmirst, ka Bergere, pēdējo apli, kad vairs nesekos šaušana, veic ļoti lielā ātrumā, reizēm pat ātrāk vai vismaz tik pat ātri kā Noinere. Uz jautājumu, kāpēc tad vācu biatlonistes nestartēja (distanču slēpšanā labi ir startējusi arī Mirjama Gesnere – aut. piez.), viens no galvenajiem norvēģu distanču slēpošanas ekspertiem Turgeirs Bjerns (šā gada janvārī PK Otepē viņš uzteica latviešu zināšanas par Norvēģijas slēpošanu – aut. piez.), atbildēja, ka Vācijā distanču slēpošana nav tik populāra, un tikai Norvēģijā tas ir aktuāli par biatlonistu piedalīšanos slēpošanā. Noinerei vairākas reizes ir vaicāts par iespējamo startēšanu kādā no slēpošanas posmiem, uz ko titulētā biatloniste ir ar smaidu atbildējusi, ka nesaprot, par ko iet runa.
Jāatgādina, ka vācietēm 10km distancē pavisam neveicās, jo labākā bija Katrīna Cellere, kas ierindojās tikai 30.vietā.
Mūsu slēpotāju izredzes
Pagājušajā sezonā pirmajā posmā 15km slidsolī startēja Arvis Liepiņš, ierindojoties 100.vietā un uzvarētājam zaudējot 4 minūtes un 24 sekundes. Šosezon pirmo posmu Latvijas slēpotāji izlaida, bet piedalīsies otrajā posmā Kūsamo (Somija). Pirms nedēļas mūsējie atklāja sezonu FIS sacensībās Muonio (Somija), kur Liepiņš, Paeglītis, Slotiņš uzrādīja diezgan labus rezultātus, nopelnot mazāk par 100 FIS punktiem un labākajiem zaudējot ap divām minūtēm, tāpēc daudziem noteikti interesētu, kā tad būtu gājis latviešiem Šūšēenā. Protams, to var izdarīt tikai teorētiski, un par pamatu tiek ņemts Muonio labāko trīs vietu ieguvēju – Einarsona, Nousiainena, Jauhojervi, kā arī igauņu Rehemā un Tammjarva un citu slēpotāju rezultātu salīdzinājums FIS sacensībās Muonio un Pasaules kausa posmā Šūšēenā. Tā kā mūsējie vadošajiem Muonio 10km distancē zaudēja ap divām minūtēm (vidēji minūte uz 5km), tad 15km distancē tas būtu ap 3 minūtēm. Ņemot vērā to, ka Muonio trijnieks Ulsonam Šūšēenā zaudēja vairāk par minūti (Jauhojervi vairāk nekā divas), tad tas norāda uz to, ka mūsējie atpaliktu nedaudz vairāk par četrām minūtēm. Salīdzinājumā ar abiem igauņiem, izskatās cerīgāk, jo tad starpība ar uzvarētāju latviešiem būtu zem četrām minūtēm. Ņemot par pamatu bulgāra Činzova un čeha Kozišeka rezultātus, atstarpe mūsu slēpotājiem uz uzvarētāju laiku atkal būtu vairāk par četrām minūtēm. Šāds aprēķins, rāda, ka zaudējam vadošajiem aptuveni tikpat, cik pagājušajā sezonā. Bet, kā jau tika minēts, tas ir tikai teorētisks aprēķins, un praktisko mēs redzēsim nedēļas nogalē Kūsamo trasē. Nenoliedzami gaidīsim pozitīvas ziņas no Pasaules kausa Somijā, bet neaizmirsīsim būt reāliem un nesadomāsimies pārāk daudz, lai pēc tam nenāktos vilties un pārmest neizdevušos startu mūsu sportistiem, kas cenšas savu spēju robežās izdarīt visu to labāko.
Laršs Bergers. Foto: scanpix
24 Komentāri
Taču attiecībā uz mūsu slēpotājiem ir diezgan precīzi pateikts. Būšu patīkami pārsteigts, ja kāds no mūsējiem Kūsamo 10km klasikā zaudēs mazāk nekā 3 min.
Liepiņš ir vienīgais kurš uzdrīkstas un viens no diviem kurš var kaut kā noslēpot PK posmu, citu pagaidām nav, tā tas arī paliks slēpošanā, 1 liepiņu nomainīs cits, arī no rīgas, jo federācija šādu ''avantūru'' neatbalsta, kas mani mazliet kaitina.
Rezultātu, kāds ir līderiem, tikai ar pliku trenēšanos nesasniegs.