Mēs izmantojam sīkfailus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Uzzini vairāk par sīkdatnēm šeit.
Noskaidroti Latvijas čempioni rollerslēpošanas sprintā
Saistītā informācija
Nedēļas nogalē Rīgā ar valsts čempionātu rollerslēpošanas sprintā, kas vienlaikus bija arī „Rollertour” sērijas pirmais posms un kuru organizēja Latvijas Slēpošanas savienība, SS „Arkādija” un biedrība „Rollertour”, sākās 2012.gada rollerslēpošanas sacensību sezona. Par Latvijas čempioniem 1km sprinta distancē elites grupā kļuva Daumants Lūsa („Agrissports/Vanagkalns”) un Inga Dauškāne (SBK „Cēsis”).
Pagājušo sestdien Pārdaugavā, tā sauktā Uzvaras pieminekļa pakājē, saulainajos un karstajos laika apstākļos pulcējās slēpotāji, lai noskaidrotu šī gada ātrāko valsts sprinteri uz rollerslēpēm. Kā izteicās sacensību organizētājs un šoreiz arī sacensību komentētājs Mārtiņš Niklass, tad slēpotāji ir īpaši sportisti, jo ziemā sacenšas mīnus 20 grādu salā, bet vasarā plus 30 grādu karstumā. Uz startu dažādās vecuma grupās, sākot ar 9 gadus jauniem un beidzot ar 58 gadus veciem sportistiem, izgāja 31 dāma un 45 vīri, kas kopā veidoja 76 dalībnieku lielu sastāvu, kuru vidū bija arī abi mūsu kaimiņi – lietuvieši un igauņi. Turpinot pagājušās ziemas sezonas beigās Latvijas čempionāta 3.posmā Madonā aizsākto tradīciju, dalībnieku pulkā atkal bija manāmi rīdzinieki, sporta skolas „Arkādija” pārstāvji, kuri šoreiz bija mājinieku statusā un kuru skaits sasniedza jau desmit. Par viņiem lielākā skaitā startēja allaž viskuplāk pārstāvētā Cēsu pilsētas sporta skola (CPSS), kura veidoja vienu trešdaļu no kopējā dalībnieku skaita un arī nostartēja vislabāk – 10 godalgotas vietas, no kurām trīs uzvaras. Arī mājinieki „arkādieši” ne tikai piedalījās, bet daži atzinīgi cīnījās finālos, un Patrīcija Kaminska visjaunākajā meiteņu grupā ieguva sudraba godalgas.
Kā jau tas sprinta sacensībās ierasts, vispirms notika kvalifikācijas brauciens, noskaidrojot labākos, kas pēc tam turpināja cīņu finālā. Tikai divās grupās – S14 un V14 (1999./2000.g.), kur dalībnieku skaits sniedzās pāri desmit, bija pusfināla braucieni. Sacensību rezultāti apliecināja sprinta aizraujošo raksturu un neprognozējamību, jo tas, ka kāds uzrāda labāko rezultātu kvalifikācijā, nebūt nenozīmē, ka viņš vai viņa uzvarēs arī finālā.
Elites grupā vīriem no septiņiem dalībniekiem finālā startēja seši, un visi bija mūsu valsts pārstāvji. Pēc kvalifikācijas galvenie pretendenti uz uzvaru bija trīs, kuri satilpa pussekundes robežās un kuru laiki bija krietni ātrāki par pārējiem – Jānis Teteris, Daumants Lūsa un Juris Damškalns. No šā trio no cīņas par uzvaru apļa vidū izstājās kvalifikācijas ātrākā laika uzrādītājs Jānis Teteris, jo piedzīvoja kritienu. Ļoti sīvajā cīņā par uzvaru Daumants Lūsa izrādījās nedaudz pārāks par Juri Damškalnu, kurš pagaidām vēl krietni drošāk jūtas uz slēpēm ziemā, jo šī talsiniekam ir tikai otrā sezona uz rollerslēpēm. Trešajā vietā finišēja madonietis, jaunākais elites grupas finālists, Linards Veips, kurš finālā līderiem izrādīja krietni lielāku konkurenci nekā kvalifikācijā. Savukārt dāmām, kur bija piecas dalībnieces, pirmās vietas liktenis tika izšķirts bez intrigas, jo gan kvalifikācijā, gan finālbraucienā konkurentēm cerības neatstāja Inga Dauškāne. Toties par pārējām godalgotajām vietām cīņa bija gana aizraujoša un reizē arī dramatiska. Finiša taisnē līdzās „ierolleroja” kvalifikācijā otro laiku uzrādījusī Lauma Malnace un igauniete Katrina Ojavē, taču dažus metrus pirms finiša cēsniece piedzīvoja kritienu, „ļaujot” otro vietu izcīnīt igaunietei. Kamēr Lauma cēlās kājās, tikmēr viņai garām tika Anda Muižniece, negaidīti tiekot pie trešās vietas kopējā ieskaitē, bet otrās vietas Latvijas čempionātā. Laumai Malnacei ceturtā vietā posmā un trešā Latvijas čempionātā.
Jaunākajā grupā (2001.g. un jaunākas) meitenēm uzvarēja Evelīna Rama (CPSS), bet šajā pat vecuma grupā puišiem Evelīnas jaunākajam brālim Jānim, kurš uzrādīja absolūti labāko kvalifikācijas laiku (tuvāko konkurentu apsteidzot par 5 sekundēm – aut. piez.), tomēr neizdevās divkāršot ģimenes panākumu, jo finālā piedzīvoja kritienu, bet tik un tā finišēja trešais, savukārt, pie uzvaras tika Niks Saulītis („Mežmalas MTB”). 1999./2000.g. dzimušajiem (S14 un V14 grupa) meiteņu konkurencē, kur viss goda pjedestāls piederēja vienai komandai – CPSS, pārliecinoši uzvarēja Vineta Pētersone. Ziemas sezonā pārliecinošā līdere S12 grupā Patrīcija Eiduka no Aizkraukles, kas sestdien debitēja S14 grupā, tomēr nespēja pārspēt Cēsu „trio” un izrādīt pretestību Pētersonei, taču Patrīcijai sprints pagaidām nav tā spēcīgākā disciplīna (kā izteicās daži slēpošanas speciālisti, tad ir ļoti jāpiestrādā pie starta uzrāviena – aut. piez.), tādēļ nākamajos posmos ar viņu būs vairāk jārēķinās par gadu vecākajām konkurentēm.
S16 grupā (1997.g./1998.g.) meitenēm savu ziemas sezonā visos Latvijas čempionāta posmos iegūto otro vietu S14 grupā ar vēl vienu sudraba godalgu papildināja Krista Razgale, jo piekāpās par gadu vecākajai kolēģei no CPSS Annijai Sabulei, bet puišiem šajā grupā nepārspēts palika Ralfs Eiduks no Aizkraukles BJSS. V18 grupā (1995.g./1996.g.) puišiem uzvaru svinēja lietuvietis Jaunius Drūsis, bet aiz viņa otrajā vietā finišēja cēsnieks Edvards Rams, kuram pirmā vieta Latvijas čempionāta ieskaitē, tādējādi nodrošinot kuplajai Ramu ģimenei trešu godalgu un otro uzvaru. Vienīgajā veterānu grupā V40 (1971.g. un vecāki) uzvarētāja godā Staņislavs Monskis.
Nākamais „Rollertour” posms jau 28.jūlijā Madonā, kad sportisti sacentīsies skiatlonā (klasiskais stils+slidsolis), bet otrs Latvijas čempionāta posms, kad būs jāsacenšas garajā distancē slidsolī ar intervāla startu, paredzēts 30.septembrī Priekuļos.
29 Komentāri
Lai miers virs zemes un jusu abeldarzs pilns ar aboliem!
Ar cienu,
Vladimirs
Runājot par vadošajiem sportistiem, tā škiet kā lieliska atruna...
Kuri tad ir šie zvaigznes? A.Liepiņš, J.Paipals, J.Ģērmanis, P.Ribakovs... vēl kāds piemirsts? Ja J.Damškalnu var pieminēt kā NEvadošo slēpotāju, tad kāpēc viņš ir izlasē? Viņš jau vairākas reizes ir pierādījis, ka identiskos apstākļos viņš ir labākais vai viens no labākajiem sprinteriem LV! Un ja D.Lūsa spēj viņu apsteigt, tad par ko vispār iet runa? Labi pārējie (Vēl J. Teters bija diezgan labs) nebija tie spēcīgākie, bet nevajadzētu atrunāties ar to, ka dalībnieku sastāvs bija vājš! Vismaz pirmie divi jebkuros apstākļos sprintā varētu būt kā līdzīgs ar līdzīgu ar jebkuru slēpotāju! Kaut vai par piemēru var ņemt pagājušā gada sprintu(200m) cēsu ielās, pusfinālā Lūsa atstāja Liepiņu ar garu degunu! Atrast vēl kādu piemēru ar Damškalnu?
Kopumā varētu apgalvot, ka nav vērts vislaik pieminēt "vadošo" sportistu neesamību, ja viņi tādi nemaz nav- vismaz sprinta distancē!
Mums nav ne tuvu pasaules klases treneru un ne arii sportistu, toties ir augsta liimenja tehniskie delegaati.
Biatlonisti treniņos slēpo tikpat daudz,cik slēpotāji,tāpēc ir loģiski,ka vadošie biatlonisti dažreiz ir ātrāki par slēpotājiem!
Pat pasaulē ir tendence,ka atsevišķi biatlonisti var līdzīgi mēroties spēkiem ar pasaules eliti!Un,ja tas notiek pasaulē,tad,kas tur tik dīvains,ja biatlonisti var apsteigt LV slēpotājus - entuziastus!
Paldies.
Skaidrojums par laikiem finālos: kā pamata laika sistēma tika izmantota LSS Tag Heuer ar Vola racing programmu. Šai laika sistēmai sprinta finālos nav paredzēta opcija pievienot rezultātu. Čipi no Marathon sistēmas tika izmantoti tikai kā B sistēma.
Jā,nu kaut kā tizli tas ir, ka nav finālu laiku,ziemā jau ar tas bija,man šķiet.
Vai nav doma to lietu sakārtot tā,lai būtu apskatāmi tie laiki, jeb pasaulē tā nedara?
Lai veicas!
Cik zinu tad Lūsa slēpošanas mačus izmanto kā treniņus- gan vasarā, gan ziemā! Manuprāt katram ir savi mērķi un savs ceļš... salīdzināt divus sporta veidus nav īsti normāli.
+ piekrītu Nortugam! Ja tik skaļi pasaka(pat apbalvošanas ceremonijā!!), ka nepiedalījās vadošie slēpotāji tad, kas ir Damškalns un ko viņš dara LV izlasē?
Viņam ir piešķirts B Normatīvs tādēļ arī neskaitās vadošais slēpotājs !!