Mēs izmantojam sīkfailus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Uzzini vairāk par sīkdatnēm šeit.
Skandināvijas valstu distanču slēpošanas sanāksme Rīgā
Saistītā informācija
Šīs nedēļas vidū, 9. un 10.maijā, Rīgā, viesnīcas „Tomo” telpās, norisināsies Skandināvijas valstu distanču slēpošanas sanāksme. Pirmajā dienā un otrajā dienā līdz pusdienlaikam notiks pati sanāksme, bet otrajā dienā, 10.maijā, pēcpusdienā Latvijas treneriem ir paredzēts seminārs, kuru vadīs augsta līmeņa Norvēģijas speciālisti.
Katru gadu pavasara beigās, kad slēpošanas sezona jau kādu laiku ir beigusies, tiek organizēta Skandināvijas valstu distanču slēpošanas sanāksme. Šoreiz rīkošanas kārta ir pienākusi Latvijai. Tā nebūs pirmā reize, kad šāda līmeņa sanāksme norisināsies mūsu valstī, jo arī 2007.gadā Rīgā notika šāda veida sanāksme. Šonedēļ distanču slēpošanas vadītāji, organizatori, treneri, speciālisti no Skandināvijas, kā arī no visām trim Baltijas valstīm pulcēsies Rīgā, lai izvērtētu pagājušo sezonu (katra valsts kas organizēja Skandināvijas kausa posmu vai piedalījās tajos sniegs īsu ziņojumu par katra posma norisi un vērtējumu), apspriestu ar sacensību organizēšanu saistītos jautājumus, izdarītu secinājumus, piedāvātu priekšlikumus sacensību norišu uzlabošanai, kā arī, lai apspriestu nākamās sezonas plānus, ieskaitot arī Ziemeļvalstu junioru čempionātu. Latvijas puse (iespējams arī Igaunija) sniegs arī prezentāciju par Madonas slēpošanas stadionu. Pagājušajā gada sanāksmē Latvijas puse saņēma daudzas uzslavas, kā arī priekšlikumus uzlabojumiem. Arī šogad pēc veiksmīgi aizvadītā Skandināvijas kausa posma Madonā Norvēģijas Slēpošanas federācijas distanču slēpošanas attīstības vadītājs Pērs Nīmoens uzreiz pēc sacensībām neskopojās ar labiem vārdiem sacensību veiksmīgajā organizēšanā.
Skandināvijas valstu sanāksmē vēl arī katra valsts iepazīstinās ar īsu atskaiti par aizgājušo sezonu distanču slēpošanā savā valstī un tās izlašu aktivitātēm un plāniem uz nākamo sezonu.
Ja Skandināvijas kausa sanāksme jau iepriekš Latvijā ir notikusi, tad seminārs trešajā dienā gan būs īpašs notikums, kas mūsu valstī notiks pirmo reizi. Latvijas slēpošanas savienība to organizē sadarbībā ar Norvēģijas Slēpošanas federāciju, piedāvājot Latvijas treneriem lielisku iespēju papildināt savas zināšanas un celt kvalifikāciju pie pasaulē atzīstamiem norvēģu speciālistiem. Seminārā uzstāsies jau minētais Nīmoens un arī Šjūrs Svarstads, kuri iepazīstinās ar klubu sistēmu Norvēģijā, sacensību kalendāru, prioritātēm pa vecumposmiem (bērni, jaunieši, juniori un pieaugušie), izlases sastāvu veidošanu, atlases kritērijiem un sankcijām, treniņu gada cikla plānošanu, rehabilitāciju, komandas veidošanu - „Team building”, motivāciju, psihologa lomu sportistu sagatavošanā, treniņiem augstkalnes apstākļos, kā arī par tādām tēmām kā sadarbība ar sponsoriem, federācijas un individuālie sponsori.
11 Komentāri
Lai cik izglītoti arī Latvijas treneri nebūtu,bez naudas šīs zināšanas tāpat nevar realizēt!
Peieņemu,ka tā pati farmokoloģija Latvijā ir tādā līmenī,kādā pasaulē tā bija 70-80 gados!
Tiem kam interesē, tie atbaruc paklausās, uzdod kādu jautājumu un ļoti ceru daudz ko iegūst. Es personīgi, lai arī daudzas no šīm lietām jau zināju, tomēr ieguvu vēl un esmu gatavs klausīties to visu vēlreiz.
Kā šai pašā seminārā teica Pers un arī Sjurs Ole attiecībā uz sportistiem, tad panākumus gūst tie kas to vēlas, kuriem ir motivācija un kas meklē paši iespējas kā un ko uzlabot un sasniegt.
Arī runājot par naudu, problēma nv naudā, bet gribēšanā kaut ko darīt un vispirms izdarīt visu to ko var izdarīt bez naudas. Par farmokoloģiju nemaz nesapņojot. Mūsu sabiedrībā un sportistos ir pārāk daudz mītu ...
Un vēl par pašām tēmām un to ko mēs vispār gribam. Esmu dzirdējis tikai no kādiem 2-3 cilvēkiem jautājumus, ierosinājumus par to ko viņi vēlētos dzirdēt, kādas tēmas interesētu. Un tas ir viss... !?
Nevajag dzīvot ilūziju pasaulē,ka pasaules vadošie iztiek bez tā visa!
Protams,ja tas mērķis,ko Latvijas slēpotājs grib sasniegt ir tikai aizbraukšana un piedalīšanas,piemēram,OS,tad gan es Agrim piekrītu par 100%,ja mērķis ir cienīgi rezultāti,tad,nez,nez vai bez attiecīga finansējuma kaut ko var sasniegt!
Protams,gribasspēks un motivācija ir visa pamats,tomēr,ne pietiekams,lai cīnītos ar pasaules eliti!
http://www.skisport.ru/news/index.php?news=14102
Kādam arī jāstrādā un jāpelna nauda, bērni - jaunieši paši nevar nokļūt uz treniņu vietām.