Mēs izmantojam sīkfailus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Uzzini vairāk par sīkdatnēm šeit.
Bjergenai ceturtā uzvara, latvieši gatavi 50km distancei
Saistītā informācija
Šodien Valdifiemmi pasaules čempionātā slēpošanā garākajā distancē dāmām – 30km klasiskajā stilā ar masu startu pie savas ceturtās zelta medaļas šajā čempionātā tika norvēģiete Marita Bjergena, kas finiša taisnē pārspēja polieti Justīni Kovaļčiku, bet vēl nedaudz atpalika trešās vietas ieguvēja Terēze Juhauga.
Šodien ar 30km distanci savu dalību pasaules čempionātā noslēdza dāmas. Otro dienu pēc kārtas bija ļoti saulains un silts (ap plus 12 grādiem), tā teikt, valdīja īsts pavasaris. Jau pirms starta varēja paredzēt, ka agrāk vai vēlāk izveidosies līderu trio ar Kovaļčiku, Bjergenu un Juhaugu, tikai šoreiz šis trio izveidojās salīdzinoši pavēlu – tikai pēc ceturtā apļa jeb 20km, jo līdz tam viņām līdzi turēja arī norvēģiete Venga un vāciete Fesela. Pēc 25km Kovaļčikai apnika „vest” abas norvēģietes un viņa, noskatījusies no vīru stafetes pēdējā posma, arī uz brīdi sāka stāties. No visā trim vispārliecinošāk izskatījās Bjergena, kurai vienā no slēpju maiņām sanāca nedaudz aizkavēties. Izšķirošie notikumi sāka risināties 600m līdz finišam pēdējā kāpumā „Zorzi” kalnā, kad Kovaļčikas un Bjergenas tempu nespēja turēt Juhauga, puskilometru līdz finišam samierinoties ar bronzu, ko šajā čempionātā viņa vēl nebija ieguvusi, atstājot cīņu par zeltu Bjergenas un Kovaļčikas starpā. Taču, izbraucot finiša taisnē, cīņa par zeltu tā īsti nenotika, jo poliete bija pārāk piekususi, lai kaut ko liktu pretī norvēģietei, līdz ar to Bjergena izcīnīja ceturto zeltu Valdifiemmi un piekto medaļu piecos startos, izlaižot tikai komandu sprintu. Bjergenai Valdifiemmi identisks guvums kā pirms diviem gadiem Oslo – četri zelti un viens sudrabs, savukārt pirms četriem gadiem Liberecā viņa neizcīnīja nevienu medaļu. Kopumā pasaules čempionātos no 2003.gada viņa ir izcīnījusi 19 medaļas. Valdifiemmi 30km viņa startēja ar deviņus gadus vecām slēpēm.
Polietes Kovaļčikas sudrabs 30km bija tikai viņas pirmā medaļa šeit Valdifiemmi, kaut pēdējos divos čempionātos katrā tika izcīnītas par trim medaļām. Varbūt tas arī neko nemainītu, bet, iespējams, nevajadzēja tik traki izlikties stafetē, panākot Polijai vadību, kaut gan poļu līdzjutējiem arī tas īsais mirklis bija zelta vērts, līdzīgi kā latviešiem 1998.gadā Nagano biatlona stafetē pēc otrā posma. Juhauga ar trešo vietu savā kolekcijā ieguva ceturto medaļu un pilnu medaļu komplektu, un atkal nācās samierināties ar čempionāta princeses statusu aiz karalienes Bjergenas.
Mūsu dalībnieki 50km distancē Jānis Teteris un Valdis Bodnieks, kas ielidoja vakarā, bet Valdifiemmi ieradās piektdienas naktī, sestdien aizvadīja treniņu un ir gatavi startam. Kopā piedalīsies 73 dalībnieki, un mūsējiem ir attiecīgi 68. un 69. numurs. Konkurence būs spēcīga, zem 100 FIS punktiem ir 62 dalībnieki, bet par mūsējiem pēc reitinga vājāki ir abi lietuvieši un venecuēlieši, pēdējie no kuriem visticamāk pat nenoslēpos vienu apli (8,3km). Stafetē vīri kilometru klasiskajā stilā slēpoja ap 2:40, tā kā 50km distancē temps noteikt ātrāks nebūs, varētu būt zem trim minūtēm, kas nozīmē, ka viens aplis tiks veikts aptuveni 23-24 minūtēs.
Jānim Teterim tas jau būs trešais pasaules čempionāts un trešā 50km distance. Līdz šim abas veiktas brīvajā stilā, kur nav izdevies sasniegt finišu, jo ir noķerts pa apli. Jācer, ka trešā reize būs veiksmīgā, par ko liecina arī veiksmīgais starts Tartu maratonā šogad. Teteris jau četras reizes piedalījies Mačialongā, tā kā šī apkārtne viņam ir labi zināma, taču jāņem vērā, ka čempionāta trase ir daudz grūtāka nekā maratona kausa posmos. Valdim Bodniekam tā būs debija šāda mēroga sacensībās. Līdz šim viņš ir piedalījies Skandināvijas kausa posmos. Rīt pa dienu sola plus 15 grādus, tā kā dažs labs var T-kreklā un šortos braukt. Arī Oslo bija plus grādi, bet ne tuvu tik silts.
Protams, favorīts ir Nortugs, kurš jau ir izlicies dažās distancēs, taču konkurentu nespējas dēļ stafetē, daudz spēka ir pataupījis. Tāpat salīdzinoši „svaigs” ir kazahs Poltoraņins, kurš noteikti gribēs komandu sprinta bronzu papildināt ar vēl vienu medaļu. Nevar aizmirst Kolonju, kā arī Krievijas slēpotājus.
Pēdējo reizi šogad no pasaules čempionāta Valdifiemmi,
Ivars Bācis
29 Komentāri
Varētu pat uztaisīt totalizatoru cik apļiem ir gatavi... ja pusdistancei, tad jau ir malači...
VAJAG nomainīt LSS augšgalu, tiem kuriem prātā tik lielais piķis un ka tik vairāk kabatā iebāzt, pret tiem kuri ir ieinteresēti par sportistu attīstību, tie kuri paši ir slēpojuši un uz savas ādas izjutuši, tie arī zinās kā un ko rīkoties.
gribētos zināt cik daudz naudas tiks sportistu attīstībā... un cik pašiem kabatās.
Lai veicas sportistiem.
Kam LSS dot prioritate PC pidalisanaa, jebkuram kas grib braukt???
Neko nevaru saprast, jo esmu jauna persona sleposanas virtuve...
Kurs man var paskaidrot...?
Pluss tas, ka LSS dabūja kaut kādu naudu - tagad šo naudu vajadzētu lietderīgi ieguldīt, izvēloties prioritātes un mērķus!Domāju, ka jāriskē un jāiegulda tā nauda vienā sportistā, jo, zaudēt tāpat nav ko!Ja nesanāks, tad nekas traks nebūs noticis, jo, sliktāk jau tāpat vairs nevar būt!
Te ir PČ, nevis tautas slēpojums!