Mēs izmantojam sīkfailus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Uzzini vairāk par sīkdatnēm šeit.
Nākotnē rūpīgāk jāizvērtē nepieciešamība sūtīt slēpotājus uz EJOF
Saistītā informācija
Pirms mēneša Lihtenšteinā noslēdzās Eiropas Jaunatnes Olimpiskais festivāls (EJOF) ziemas sporta veidos, kurā piedalījās arī mūsu pārstāvji. Diemžēl attiecībā uz distanču slēpošanu un biatlonu šis festivāls neatnesa pozitīvas emocijas. Tieši pretēji, bija skumīgi vērot mūsu pārstāvju vārdus rezultātu protokolu pašās beigās. Distanču slēpotājiem, par kuriem tad pamatā būs šis raksts, rezultāti, kā jau to varēja gaidīt, kopumā bija ļoti vāji. Lai gan arī par biatlonistiem un dažiem kalnu slēpotājiem varētu teikt to pašu. Vienīgais izņēmums no slēpotājiem, kam kaut cik pieklājīgi izdevās nostartēt, bija Ralfs Eiduks. Pārējie mūsējie visos trijos startos faktiski bija top5 no beigām. Pirmie divi EJOF 2005. un 2007.gadā mums bija ļoti slikti, bet šoreiz ir tāpat vai pat vēl sliktāk.
Ievaddaļa izklausās gana drūma, taču notikušo īsā kopsavilkumā savādāk atspoguļot nav iespējams, jo tāda diemžēl ir realitāte. Nebūt nevēlos “nogānīt” slēpotājus, jo iepriekšējās sezonas esmu centies pēc iespējas pozitīvāk atspoguļot viņu rezultātus, un rakstā minētais nav jāuztver personīgi, jo ir domāts par vispārēju principu un attieksmi. Raksta mērķis ir likt padomāt, paanalizēt, izdarīt secinājumus, kā pareizāk darīt, lai nākamreiz rīkotos savādāk un izvairītos no šāda gaužām bēdīga scenārija piepildīšanās, kāds bija šoreiz EJOF. Šo nepatīkamo situāciju rada un bēdīgo ainu skaidri atspoguļo rezultāti. Visspilgtāk tas parādās meitenēm 5km brīvajā stilā, kur mūsējām neizdevās apsteigt nevienu citas valsts pārstāvi, paliekot pēdējās trīs vietās.
Vai tas bija kaut kas negaidīts? Protams, ka nē. Nebija tā, ka mūsējie pretendētu, piemēram uz četrdesmitnieku vai piecdesmitnieku, bet čempionātā kaut kas pēkšņi aizietu greizi un paliktu pēdējās vietās. Zinot mūsējo pretendentu līmeni, to visu jau varēja paredzēt iepriekš un vairāki to arī paredzēja. Tāpēc nav īsti saprotama tādu slēpotāju sūtīšana uz EJOF, kuri ir tālu no tā, lai valsti pārstāvētu šāda līmeņa sacensībās. Ļoti labi un pareizi tika izdarīts, piemēram, iepriekšējā reizē 2013.gadā, kad aizbrauca viena meitene un trīs puiši (Kitija Auziņa, Indulis Bikše, Jānis Šņoriņš un Dins Gutāns). Viņi 2013.gadā priekš tā, ko varēja, tiešām labi nostartēja, it īpaši Indulis un Kitija.
Un saistībā ar EJOF Lihtenšteinā negribētos pārmest pašiem sportistiem, jo viņi jau savā ziņā nav vainīgi. Ko viņi varēja, to viņi arī izdarīja. Paši slēpotāji tak nespieda nevienu viņus vest uz turieni. Bet, ja piedāvā, kurš tad atteiktos no tādas iespējas, turklāt vēl aizbraukt uz skaisto kalnu valsti un saņemt jaunu izlases formu. Un ne jau Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) pati izdomāja sastāvu “3 un 3”, viņiem ir sniegta informācija, ka jāved 3 un 3. Un te rodas jautājums, vai tā bija pareizi darīt un vai obligāti bija jāved trīs no katra dzimuma? Ko mēs no tā varētu iegūt un ko mēs zaudētu, ja aizbrauktu, piemēram, tikai viens pārstāvis vai neviens neaizbrauktu? Neko nezaudētu. Papildvietu uz pasaules Jaunatnes Olimpisko festivālu mēs nenopelnītu, vismaz ar ierindošanos pēdējās trīs vietās noteikti nē. Tagad par Latviju runā un runās ar smaidiņu, kā par grieķiem un tmldz. eksotiskām valstīm, kas paliek pēdējās vietās. Vai mums tas ir vajadzīgs? Kopumā ņemot, mēs necīnāmies par augstām vietām, esam tomēr beigu daļā, taču tik traki arī nav, kā sanāca radīt iespaidu ar rezultātiem šajā EJOF.
It īpaši valstīs, kur kaut vai nedaudz domā par prestižu, šādos gadījumos izstrādā atlases kritērijus. Un arī mums tos vajadzēja un vajadzētu izstrādāt arī nākotnē. Un, ja tādi būtu, kaut vai nelieli kritēriji, piemēram, 200 FIS punkti, tad vienīgais, kas tos izpildītu, būtu Ralfs Eiduks. Viņš, kā jau arī minēts, bija vienīgais atbilstošais kandidāts šajā vecumā 1997./1998.g. un faktiskais vienīgais, ko varēja sūtīt uz EJOF. Arī Ralfs neparādīja nekādus spīdošus rezultātus, bet vismaz daudz maz pieklājīgi nostartēja. Un tādā gadījumā viss būtu bijis kārtībā un nerastos sašutumi un negācijas. Tāpēc, ja reiz līmenis ir ļoti zems, tad tā arī godīgi jāpasaka, ka šajā vecumā mums šobrīd nav atbilstošu kandidātu un šoreiz neņemam vairākus slēpotājus, bet vedam, piemēram, tikai vienu vai 1+1. Lietuvieši, kas bija daudz augstākā līmenī par mums, aizbrauca, piemēram, ar “divi un divi” sastāvu. Igauņi uz pasaules junioru čempionātu nesūta pat nevienu meiteni, kaut arī viņiem ir vairākas, kas var pamatīgi apsteigt mūsējās.
Vienīgais attiecībā uz sportistiem, kas izsauc neizpratni, ir viņu attieksme. Nevajadzētu pieiet tāda mēroga sacensībām, ka “mēģināšu tikt līdz finišam”. Te, pirmkārt, jau nav 30km distance, bet gan sprints, 5km un 7,5km, un, otrkārt, ar mērķi tikt līdz finišam uz starta var iziet tie tautas slēpojumu dalībnieki, kas tikai pāris reizes gadā uzkāpj uz slēpēm, bet ne slēpotāji, kas brauc pārstāvēt valsti tādās sacensībās kā EJOF, Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpiskais festivāls (PJZOF) vai pasaules junioru čempionāts (PJČ). Savai vienaudzei 7,5km zaudēt vairāk nekā deviņas minūtes ir ārkārtīgi milzīga atstarpe, lai neteiktu vairāk, tāpēc savādi, ka mūsu pārstāves to vērtē kā diezgan labu startu un ir apmierinātas ar to. Tad rodas jautājums, cik daudz ir jāzaudē, lai, viņuprāt, būtu viduvējs vai vājš starts? Vai 20min, vai pusstunda vidējā distancē (5 līdz 10km) jauniešiem? Protams, nav jauniešiem jānoniecina sevi un jāiedzen pesimismā, bet vismaz kaut nelielai paškritikai arī jāpiemīt. Just gandarījumu un priecāties par šādiem rezultātiem ir savādi. Ja ir šāda attieksme, tad arī rezultāti ir un paliks tādi paši kā līdz šim. Un vēl, EJOF un tamlīdzīgas sacensības nav priekš tā, lai priecātos, ka esmu ārzemēs un ka nav jāiet uz skolu.
Pēdējos piecos gadus esmu centies pozitīvi atspoguļot mūsu slēpotāju rezultātus. Paradīt no pozitīvās puses, atrast iemelsu uzslavēt, ka nav jau nemaz tik slikti, kā lielākā daļa cilvēku uzskata. Ar rakstiem šo gadu garumā esmu mēģinājis paradīt sabiedrībai, ka slēpotāji nav “tūristi”, kā arī, lai sabiedrībā mazinās to indivīdu skaits, kas tā domā. Taču šādi starti un rezultāti EJOF šos visus centienus nojauc un atkal spēcīgi uzkurina cilvēkus uz slēpotāju dēvēšanu par “ekskursantiem”. Ne tikai ikdienas publikai vai sporta līdzjutējiem, bet arī par sportu atbildīgiem cilvēkiem dažādās organizācijās no šādas te situācijas rodas jautājumi, vai gadījumā jauniešu slēpotājiem un biatlonistiem tāda mēroga sacensības kā EJOF nesāk pārvērsties par laba “tusiņa” un skaistu izlases formu dabūšanas pasākumu? Un, piemēram, LOKā par šādu scenāriju cilvēki nebūt nav gandarīti.
Viena no pretendentēm, kas slēpošanas sacensībās nebija startējusi, un grūti pateikt, vai nākotnē startēs, arī piedalījās atlasē un tika uz EJOF. Visticamāk viņa saprata, ka nevarēs iekļūt starp tām trim uz EJOF braucošajām biatlonistēm, tāpēc izlēma nostartēt pie slēpotājām. Neviens jau nevar aizliegt sacensties. Un tas, ka viņa novinnēja tā saucamās atlases sacensības, tas vēl jo vairāk parāda, ka šobrīd šajā vecumā mums slēpošanā ir pilnīgs iztrūkums.
Saprotams, ka nav vienādi apstākļi ar ziemeļu kaimiņiem un citām slēpošanas valstīm. Daudziem ir sarežģīti, viņi cenšas kā var. Tas ir apsveicami. Ir labi, ka pie mums kāds slēpo, nenoliedzami. Un to vajag turpināt, vienalga ar kādu varējumu. Taču, ja šis varējums nav starptautiskam līmenim atbilstošs, tad pagaidām pietiek ar vietējām sacensībām vai parastām ārvalstu sacensībām, bet noteikti ne EJOF, PJZOF vai PJČ vai tmldz., jo šāda līmeņa sacensības nav klases vai skolas ekskursijas brauciens. Tas, ka jaunieši, vienalga kādā līmenī, var aizbraukt, tas nemotivē ne viņus pašus, ne jaunāko paaudzi smagi trenēties un progresēt, jo tiek parādīts, ka var tāpat tikt. Un sanāk savā ziņā pretrunīgi, mēs it kā mēģinām stimulēt jauniešus ar sūtīšanu uz šādām sacensībām, bet pārsvarā ir sanācis tā, ka jaunieši aizbrauc, izbauda piedzīvojumu, saņem jaunas formas un ar to viņu sportošana beidzas.....
Starp citu, arī pieaugušo čempionātam vajadzētu piemērot tādas pašas prasības, kas jau pakāpeniski kļūst stingrākas.
Arī EJOF biatlonā uzrādītie rezultāti ir ļoti vāji. Biatlona federācijas viceprezidents Gundars Upenieks nebūt nav apmierināts ar tiem, veltot kritiskus vārdus mūsu pārstāvjiem un sakot, ka pavasarī ar treneriem būs nopietnas sarunas un rezultātu izvērtēšana.
Ivars Bācis
91 Komentāri
Man jau liekas,ka ir pēdējais laiks saukt lietas īstajos vārdos,jo tālāk jau vairs nav kur.Kas tā valstī par sporta sistēmu,ja saņem tik algas,bet par rezultātu nekādas atbildības.Vai tā slēpošana,vai biatlons,viss ir pilnīgākajās auzās!
Ar steigu vajag mainīt visu šo bardaku,jo aiz Turcijas jau neviena vairāk nav!
Nu ja jau ir tā atlase, tad ir godīgi, bet vai patiešām? Reizēm tādas (neprofesionālas) atlases tieši otrādi - pat ir traucējušas.
Vainot jaunos sportistus šķiet atkratīšanās no atbildības.
Tam kas nav bijuši šāda līmeņa sacensībās un gatavojuši sportistus, nesaprast, kāds darbs ir nepieciešams, lai iekļūtu TOP50, kur nu vēl TOP30 vai TOP3. Sporta skolām nav tādu resursu lai šobrīd sagatavotu TOP 30, ja nu vienīgi ir kāds savam vecumam apdāvināts sportists, vai treneris, kas personīgi ieinteresēts konkrētajā sportistā un vēl kāds atbalstītājs no malas... nu labi, izskatās, ka Arkādijai vēl ir kāds resurs vērojot Bikšes rezultātus. TOP 30 ir nepieciešams arī LOV atbalsts.
Nevienam Pasaulē neinteresē ka latvieši tur pa otro protokola pusi dzīvo. Pamana tikai TOP3... un slēpošanas speciālisti vēl dažus rezultātus-sasniegumus vai neveiksmes... Komanda ir jāgatavo un jāved pēc iespējas pilnākā sastāvā. No rezultātu viedokļa skatītājam no malas ekskursanti šķiet visi, kas nespēj sacensties kaut ar igauņiem un leišiem. Tas ir tas līmenis "vidusmēra latvieša" apziņā, ka rezultāts šķiet pieklājīgs. Krieviem un norvēģiem jau doma, ka neesi medaļās jau šķiet traģika.
Piekrītu, ka treniņu apstākļi LAT ir labāki kā nekad - to nodrošina pašvaldības. Tādās bāzēs kā Madona, Alūksne, Priekuļi ir iespējams gatavot TOP 30 kā minimums.
Vai tiešām kādam vēl šķiet, ka ieguldīt LSS naudu sportistā, kas nereizi līdz U23 līmenim nav izskrējis 100FIS punktus ir mērķtiecīgs darbs augstvērtīgu rezultātu virzienā? Pat āfrikāņi par to mūslaikos pasmietos, lai cik godīga finansējuma sadale arī nebūtu.
Pareizi jau Čakars intervijas beigās par to cepšanu pateica...
Ivar, uzraksti labāk par savu izglītību, kompetenci sportā, žurnalistikā !
Kamer atreferē Juhaugas panākumus, ir OK. Bet nevajadzētu bāzt degunu lietās, no kurām nesaproti. Vai kādam paliek labāk no profānu bezatbildīgi saceltas brēkas ?
Varēja mierīgi noklusēt un viss būtu kārtībā - visi pasauli izbraukuši jaunās formās justos laimīgu un vilcieniņš pukšķinātu tālāk.
Arī es daudz ko nezinu. Tomēr Ivars raksta labi, interesanti, izsakot savas domas, kuras atšķiras no tavējām, un tāpēc, ka diezgan tieši skar laikam jau tavu darba lauciņu Tev tas nepatīk. Lai tik raksta. Tas rosina diskusijas, kaut arī reizēm tā ir asas, uzbraucošas dažādām pusēm, varbūt pareizas , nepareizas, gan jau to rādīs laiks. Bet kādu žēlot, ja tas kāds nevar to vai ko citu, bet izmanto kopējus resursus nav iemesla.
Nu nedabūja kombiņu un ekskursiju,varbūt ieliec šeit savu konta Nr.un tauta sametīsies,ja domās,ka viņa bija to pelnījusi:).Cik reizes ar savu pagasta zvaigzni esi bijis kaut tepat Igaunijā uz Swedbank,(ak nav jau vērts,jo pat Lč netiek troikā), pirms tēmē kaut kur augstāk.
PALDIES Ivaram par šo un citiem rakstiem!
Vēl Lielāks PALDIES LSS,ka publicēja!
Atvainojos, ka uzdevu varbūt muļķīgu jautājumu, bet man kā vienkāršam sporta fanam, ieskatoties rezultātos, ir radusies interese par šo. Meitene acīmredzami ļoti spējīga.
Ir taisnība Ivaram,nevar vienmēr slavināt,kādreiz vajag arī skarbāku vārdu,lai veicinātu izaugsmi nākotnē, neskatoties uz Menģeles guru jau iepriekš parakstīto spriedumu!
Lai visiem labi slīd!!!
Liels PALDIES treneriem par darbu,bet ,turpmāk,lūdzu,atbildīgāk vajadzētu attiekties pret tiem,kas taisās nest Latvijas vārdu pasaulē,neskatoties,uz to,ka tie ir Jūsu audzēkņi. Ja man rādījās murgi,palabojiet:)!
Šis teikums izsaka visu-Tu tiešām domā,ka,ja jaunietis zaudē vairāk kā minuti uz 1km savam vienaudzim viņš ir pelnījis braukt uz EJOF tikai tadēļ'ka LV neviena stiprāka nav? Tad jau zūd visa motivācija viņam un citiem trenēties jo tāpat jau aizbrauks.Manuprāt tādi braucieni ir jānopelna ar rezultātu,nevis tādēļ,ka citu nav.
Nevajag blamēt savu un Latvijas vārdu.
Tikai starptautiskos mačos gan slēpotāji, gan treneri, gan savienība redz īsto situāciju un var izdarīt secinājumus.
P.S.
O.Maļuhins saka kādā TV raidījumā: vispirms rezultāts un tikai tad finanses...
runā vienu, saņem un dara pavisam ko citu...
treneris, kura galvenais mērķis par jebkuru cenu ir noraut kumosiņu no kopējā LSS kumosa neko ievērības cienīgu nesasniegs
Nez kādus rezultātus sportistu sagatavošanā vai viņu darba organizēšanā ir sasniedzis Puida, ka ir kļuvis par valstsvienības vadītāju PČ? Laikam iepirkuma procedūru LSS izgājis...
Maļuhins vēl neko pat nav parādījis un domāju,ka arī neko,nekad neparādīs!
Un tā kā šogad, tādu atlasi toč nevajag taisīt, tā ir parodija. Tā drīzāk ir fizkultūras stunda, kur atnāk daži skolnieki un kas vismaz uz priekšu var tikt, tos paņem uz EJOF.
Pirmkārt, gribētu apsveikt Ivaru jau pagājušajā vārda dienā, kaut vai tikai tāpēc, ka vienmēr esmu apbrīnojis viņa erudīciju/atmiņu savos komentāros atceroties vairums startējošo sportistu vārda dienu datumus.
Apsveicama ir arī viņa erudīcija, žurnālista un komentētaja talants, kas jebkuras viņa komentētās sacīkstes padara baudāmas ne tikai tās skatoties klātienē, ,bet arī klausoties notiekošajā.
Paldies arī tiem retajiem komentētājiem, kas nebaidās zem sava komentāra parakstīties, ,citādi sanāk vien tāda mētāšanās ar dubļiem tumšā istabā.
Ir skaidrs, ka lietu kārtībā kaut kas iet greizi, tāpēc tiem, kas kaut ko nosoda, ieteikums ir pretī likt savus priekšlikumus par to, kas jādara , lai būtu labāk.
Kopumā jau lielās lietas sākas no apsēstajiem, trakajiem, dullajiem labajā nozīmē, kas atļaujas uzstādīt lielus mērķus un velk vezumu tas ir jebkurā sfērā, ( politikā, medicīnā, zinātnē, sportā, piem. bobslejā, skeletonā, hokejā) un tā ir tā galva, kas groza un regulē.
Nākošais pamats ir tautas masveidībā, kur tad arī var atrast dārgakmeņus ko slīpēt. Labi piemēri ir Z virzienā ~ 3h braucienā.
Lai neieslīgtu pašapmierinātībā par sasniegumiem LV mērogā, nav jādara daudz - pietiek centralizēti noorganizēt kaut 1 lielo autobusu no LV un pamēroties meistarībā ar EST jauniešiem viņu lieliskajā Swedbank - ETV seriālā, kura sacīkstes šogad starp citu nepārklājas ne ar vienu sacensību LV.
Skaidrs, ka pat pie vislabākajiem atlases kritērijiem, ziemas vidū pēķšni nez no kurienes neradīsies, labi sagatavoti slēpotāji, kāpēc netiek rīkotas LSS atbalstītas jauno talantu vasaras-rudens-ziemas nometnes. Tikai gatavojot slēpotājus šodien un rīt, rezultātus prasiet aizparīt.
Paldies tiem treneriem, kas vēl palikuši uzticīgi manuprāt mums LV tik piemērotajam sporta veidam, un tiem jaunajiem censoņiem, kas aktīvi trenējas un vēlas to darīt.
Peace!
Tieši tāpec arī manas pretenzijas pret Ivara rakstudarbiem: pilna lapa ar viskautko, bet neviena ( !!!) rakstiņa par to, kas reāli notiek Latvijas distanču slēpošanā.
Ja gribam ko mainīt, jābeidz anonīmi mētāties ar dubļiem, un vēl tumšā istabā, bet jānāk kopā un jārunā. Piemēram, Siguldā.
Es apbrīnoju sava bērna treneri, kurš visiem savējiem pirms sacensībām no 10- 18 gadiem sasmērē abus slēpju pārus, reizēm pat 3 reizes nedēļā, ziedo savas sestdienas, svētdienas, vasaras atvaļinājuma laikā organizē nometnes, treniņus divas reizes dienā. Cik tādu "paķerto" savas lietas entuziastu Jums ir līdzās?
Labāk novērtēsim un pateiksim paldies!
Kurš vēlas un ir gatavs tādā līmenī strādāt - atnākt un pateikt - jā, es to gribu un izdarīšu? Varbūt mūsu darba grupai vai LSS vadībai, kurā, kā redzams mājaslapā vairs nav neviena!!! distanču slēpotāja ir konkrēti piedāvājumi? Vai spēsiet mūs pārliecināt, ka piedāvājums, ja tāds man vairs ir, ir tā vērts?
http://www.infoski.lv/files/2015_02_10_valde_protokols.pdf
Atkārtoju. Jānāk kopā un jārunā
Kaut kā neticās, ka Ivars, būdams iekšā virtuvē, raksta visu ko domā par šo drēbi ko redz un vajadzētu, šķiet reizēm pat raustās pateikt šo to... nav jau pirmo gadu distanču slēpošanas vidē... bet kas viņam traucē to darīt?
Treneriem pārmest... vispirms, lai kāds pats pastrādā un pierāda sevi, vai izaudzina kādu, vai dod iespēju par tādu strādāt...
Sportistam pārmest... īpaši EJOF vecuma, kurš pat nezin ko nozīmē nopietni strādāt... ko viņš vispār no augstu sasniegumu sporta saprot...
LSS ir talants atrast darbiniekus un atbildīgos, īpaši, ja par to samaksā...bet vai uz to turēsies sabiedriska kustība un organizācija? Nu ne tak! LSS nav SIA... un, kamēr vadībai un paši slēpotāji to nesapratīs, paliks tikai sliktāk, skumji, bet diemžēl.
EJOF vecuma un arī daudzi citi sportisti saprot ko nozīmē nopietni strādāt, Latvijā ir pietiekoši daudz jaunieši kuri izcīna labas vietas Eiropā un pasaulē, un viņi zin kāds darbs ir jāieliek lai tur nokļūtu. Tikai slēpošanā izveidojusies sistēma, ka var uz EJOF nokļūt tieši tie kuriem pietrūkst centība un mērķtiecība un no citiem sportiem uz turieni netiek.
Šoreiz daiļslidotāji bija OK - pārējiem, jā - dažādas "labas vietas".
Distanču slēpošanā ir nevis izveidojusies sistēma, bet, kā Liepiņš teica - bardaks par kuru neviens itkā neatbild!
Tas nav lielākais ļaunums, ka no LSS puses nojaušams, ka vainīga darba grupa, treneri, smērētāji, sportisti, LSPA, valdība, klimats utt.
...sliktāk, ka starp rindiņām jūtama attieksme, ka savādāk nemaz nevar būt... ka distanču slēpošana ir otrā šķira un neko vairāk arī nevajag... labāk pat samazināt un apgriezt! Nu bet nav jau tik viegli likvidēt, jo nav jau tramplīnlēkšana vai balets uz slēpēm... Tāpat jau ar elitāro tautā populāro kalnu slēpošanas sportu noņemšanās liela... un tāpēc tur viss ir kārtībā un tāpēc jābrauc teju visai valdei uz Ameriku. Ciagunam bija medaļas TOP mačos ne tādi tūristi.
Izsenis no distančniekiem ir aicināts speciālists, kurš var un grib būt atbildīgais un līdz šim brīdim tāds cilvēks nav pieteicies...???,
Ir taču daudz izdevīgāk no malas nolamāt redzamo un pamanāmo lielumu LSS (pamanāmo, tāpēc ka daudz ir izdarīts) un ne par ko neatbildēt un pašiem netraucēti "purkšķināt tālāk", neliekot akcentus uz sev ērtām un nēērtām lietām.
Un ja te tiek kalnieši pieminēti, tad, kur darbs, tur rezultāts, cilvēki izglītojās un mērķtiecīgi iet uz rezultātu. NAV SAPROTAMS, kāpēc distancēs valda uzskats, ka viņu rezultāti ir proporcionāli citu un nevis pašu darbam un pašizglītošanās spējām!!! un cik zinu, valde sacensību laikā nefotogrāfējās, bet gan dzirdina trasē, gan izvadā sportistus utt. utp..un tad jau pie reizes - Liels Paldies LSS par darbu pilnīgi visos līmeņos (no inventāra vadāšanas līdz neskaitāmo maču organizēšanai labā līmenī).
Kalnu slēpošanā rezultāts būs tad, kad tādi kā Ciaguni vai Lodziņi, kas izjūt tā līmeņa drēbi, izdomās atkal ko nopietnāk padarīt... bet šaubos, ka tur "viens bizness" ar LSS esošo vadību...
Zvejnieki šobrīd cenšas - malači - pamatsacensības slalomā, kaut arī nepabeigtas - tur ir jāpiepūlas!
Distanču slēpošanā: Liepiņš "apslēpo P.Nortugu" un uz biatlonu... Muižnieks saka "nu ko jūs...", Slotiņš "man patīk slēpot", Paipals - stabils savā līmenī, Bikše - PJČ - priekš viņa - labi, vesels bars talsinieku, kam nav nekas pretī startēt jebkur kur sniegs, meitenes, Laima un princeses ... labāk nerunāsim... par 99.gadu uz leju... tur vēl ir... pat super labi daži.
Trampalīns... neko nedzird vairs...
Snovbords utml... vismaz ir kāds valdes loceklis...
LSS birojs - dara darbu, saņem algu un galva nesāp un ...zin kā vajag mācīt slēpot un sasniegt rezultātu.
Cik vēl apmaksātu cilvēku LSS gada laikā - infoski info nav...
Visos līmeņos?
Vissvarīgākais līmenis ir infrastruktūra un tur LSS loma distanču slēpošanā ir apaļa nulle... nu ne - pat lieli mīnusi! Labi, ka tagad Biķerniekos Aksenoks... ir pamats cerēt, ka vismaz vēl viena mākslīgā trase būs...
Klubi? Cik to vairs palicis? Šķiet optimizācijai būs jāizslēdz vēl.
Treneri? Distanču slēpošana - izlase nav, sporta skolās vai klubos... vai ir kāds jauns dzirdēts?
Sacensību organizācija?
Visus LČ posmiem kā FIS mačiem vajadzēja būt jau vismaz vairāku gadus atpakaļ. Vasaras maču kalendārs - skatīt - SEB un SPORTLAT!
...jā, bet viņai 4 tautu spartakiādes aiz muguras un 4.vieta stafetē un zināšanas kādas esošajā Latvijas treneru sastāvā vēl jāpameklē...
Netici? Neķer kreņķi - dzīvē notiek daudz neticamu lietu!!
Tas viss ir burtiski noticis pēdējos 5 - 6 gados. Viss iet ar ar lieliem soļiem uz priekšu. To valstu sportisti kurus mēs apsteidzām pirms dažiem gadiem tagad ir mums jau priekša.
Domāju ka daudzi man piekritīs ka mūsu distanču slēpošanā viss notiek pēc principa,kā ielikt konkurentam vietējos mačos1 (vienu) sekundi un priecāties par sasniegumu.
Bet visam jābūt savādāk, labākajiem sportistiem būtu jāvinē minūtes pārējiem kuri netrenējās regulāri.
Daudzi gribēs uzdot jautājumu, kā to izdarīt ?
Bet man ir pretjautājums, vai jūs zinat kas lācītim vēderā ?
Vai esat izķidājuši savu treniņa darbu pa sastāvdaļām un sapratuši kas ir tas kas pietrūkst lai sasniegtu rezultātu ?
Nu tad šeit arī veidojās atbilde,nezinat kas lācītim vēderā un trenējieties tikai trenēšanās pēc. Dažs labs pat ļoti lielu laiku (stundas) gadā, bet pa tukšo.
Protams lai sasniegtu augstu rezultātu būtu nepieciešami lieli līdzekļi un daudz gadi. Bet var arī sasniegt pieklājīgu līmeni īstermiņā, tas arī prasa naudu un nedaudz mazāk laika, bet tas jau cits stāsts kas ir tik biezs kā Latvijas enciklopēdija.
Pašreizējā situācija slēpošanā ir vārtējama kā ļoti bēdīga bet vēl labojama. Ir nepieciešams savādāks piegājiens daudzām lietām un tad varētu izmainīties situācija.
Bet vai mēs esam tam gatavi ?
Pagaidām neizskatās,jo darbojās citi morāles principi.
Izskatās pēc tā, ja tuvākajā laikā neieleksim pēdējā vagonā,tad nākotnē būs ilgi jādzenās pakaļ vilcienam.
Ļoti atvainojos tiem kam nepatīks manas haotiskās domas.
taisnība - neesam tam gatavi... pēdējais vagons ir aizgājis un nākamais vilciens vēl tālu aiz kalniem, ja maz atnāks no kurienes izgājis... kritiski daudz bezbiļetnieku un maz ogļu...un pats galvenais - varbūt pat sliežu un stacijas, kurā kāds vēlētos to gaidīt, vairs nebūs...
Tikai... kamēr nav atrisinātas, vispār sāktas risināt, organizatoriskās problēmas, lai katrs vizinās, kā grib
Tak Kostjukova medaļu nekādā veidā nevar piešūt Sproģim. Drīzāk gan vairākas medaļas viņš ir noracis... :((
Tas, ka mēs piedalamies sporta pasākumos, arī slēpošanā, nenozīmē, ka tur obligāti jāiegulda daudz laika, darba, naudas