Mēs izmantojam sīkfailus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Uzzini vairāk par sīkdatnēm šeit.
Krūmos gan plinte, gan slēpes
Saistītā informācija
Arvja Liepiņa mēģinājumi biatlonā atstāja iespaidu arī uz pārējiem Latvijas slēpotājiem.
Šaujot uz diviem zaķiem vienlaikus, netika ne pie viena, ne otra. Latvijas distanču slēpotājs Arvis Liepiņš pagājušajā sezonā izmēģināja spēkus biatlonā, norādot, ka gatavs pāriet uz biatlonu pilnībā, ja ar šaušanas apgūšanu klāsies labi. Pēdējais īsti neizdevās, un šosezon Liepiņš nav saistīts ne ar biatlonu, ne distanču slēpošanu, kur pārstāvēja Latviju 2014. gada olimpiskajās spēlēs Sočos, Pasaules kausa posmos un pasaules čempionātos. «Atpakaļ slēpošanā mani neviens nav aicinājis, un arī es pats tur neuzbāžos, zinot, kāda tur situācija,» Dienai paskaidro Liepiņš.
Biatlona izlase pēc veco treneru atgriešanās 2014. gadā sāka ar visu iespējamo papildspēku apzināšanu, un tādi tika meklēti arī starp vietējiem slēpotājiem. Pēc pirmā pilnā gada tika izveidota neliela atlase, izvēlēti cilvēki, ar kuriem darbs bija prioritārs. Arvja starp viņiem nebija. Viņš gan varēja turpināt trenēties un startēt IBU kausa posmos, taču tam vajadzīgi personiskie līdzekļi. «Arī savas šautenes man īsti nebija. Varēju kaut kur kādu aizņemties, bet... Pašlaik dzīvojos pa mājām.»
Liepiņa gadījums gan ieviesa kārtīgas izmaiņas Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) attieksmē. Arvis esot saņēmis LSF finansējumu, pēc tam pārmeties uz biatlonu un vēl slikti izrunājies par LSF – tā uzskata federācijas prezidents Vairis Brīze. Tāpēc LSF nolēma ar vadošajiem pašmāju distanču slēpotājiem parakstīt līgumus. To būtība ir šāda – ja kāds no finansējumu saņēmušajiem slēpotājiem neizpilda prasības, LSF pieprasa no sportista atpakaļ naudu. Tieši tā viņi esot darījuši arī ar Liepiņu. «Kad biju otrais Latvijas rangā, man pienācās finansējums nākamajām sezonām. Pašlaik tā summa ir iesaldēta. Teorētiski tai būtu jābūt pieejamai, ja es nolemtu atgriezties distanču slēpošanā, bet ej nu zini, vai tā nauda vēl ir un kur nonākusi,» smej Liepiņš, norādot, ka runa ir pa apmēram sešiem tūkstošiem eiro.
Smieklīgākais gan ir tas, ka vadošie slēpotāji LSF līgumus parakstīt nevēlas, jo līguma noteikumi esot neizdevīgi – LSF no savas puses sola finansējumu līdz 2017. gada pasaules čempionātam, bet sportista saistības ir palikt slēpošanā vēl četrus gadus. Šogad Pasaules kausa posmos startējušais Indulis Bikše tādu līgumu neparaksta, lai gan ir faktiski vienīgais, kurš var cīnīties augstākajā līmenī, no līderiem neatpaliekot nepieklājīgi tālu.
Turklāt Liepiņš neuzskata, ka būtu kaut ko parādā LSF: «Viņu sniegtais atbalsts man bija varbūt pieci procenti no visa. Lielāko daļu deva mans klubs. Es savukārt pārstāvēju Latviju pasaules čempionātā, par ko nacionālajām federācijām pienākas finansiālā kontribūcija.» Tā nu sanāk, ka tieši vislabākajā vecumā Liepiņš faktiski beidzis savas gaitas starptautiskajā arēnā.
Laikā, kad tika sasniegti karjeras labākie rezultāti distanču slēpošanā, Arvis Liepiņš (att.) saņēma uzaicinājumu pārbaudīt spēkus biatlonā. Ar šaušanas apguvi nesekmējās tik labi, kā cerēts, bet slēpošanas federācija nav aizmirsusi Liepiņa aiziešanu.
Arvis Liepiņš
distanču slēpotājs, biatlonists
Dzimis: 1990. gada 18. martā
Panākumi distanču slēpošanā:
58. vieta Pasaules kausa posmā (pēdējoreiz 2014. gadā 15 kilometru klasiskajā stilā),
58. vieta pasaules čempionātā (2015. gadā 15 kilometru brīvajā stilā),
59. vieta 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs (50 kilometru brīvajā stilā)
Labākais rezultāts biatlonā:
83. vieta IBU kausa posmā (2015. gadā sprintā)
Avots: Diena.lv
15 Komentāri
http://www.la.lv/tie-ligumi-ir-pilnigs-stulbums-distancu-slepotaju-strids-ar-federacijas-vadibu/
http://www.rigaslepo.lv/
Tā ka Brīzis lai velk ārā tos finansu galus, lai mēģinātu pamatoti pierādīt kāds nejaucenis slēpošanas savienībai ir bijis Arvis Liepiņš.
- atstādināt esošo prezidentu un ievēlēt enerģisku un ambiciozu federācijas galvu, kuram rūpēs arī šis sporta veids.
Vēl kādas idejas?