Mēs izmantojam sīkfailus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Uzzini vairāk par sīkdatnēm šeit.
Visdārgākās medaļas
Saistītā informācija
Visdārgākās medaļas tika izcīnītas kalnu slēpošanā, kurā startēja vislielākais dalībnieku skaits — 251! Lai kļūtu par čempionu, vidēji katrā grupā jaunietēm vai jauniešiem bija jāuzvar 40 konkurenti. Šajā sporta veidā jūtama klubu darba efektivitāte un tradīciju pārmantojamība. Pēc iepriekš gūtajām vecāko brāļu Kristapa un Mika Zvejnieku uzvarām šogad Viešūrkalnā par absolūto čempionu kļuva Dāvis. Ceturtais brālis Jurģis savu kārtu vēl gaida jaunākajā grupā. Pirmo reizi jau trešajā paaudzē ieskanējās Ciaguna uzvārds.
Jānis Ciaguns septiņdesmito gadu sākumā kļuva par divkārtēju PSRS čempionu slalomā un pirmo latvieti, kas startējis Pasaules kausa izcīņā un pasaules čempionātā. Pēc tam Jānis ilgus gadus bija Latvijas izlases galvenais treneris. Viņa dēls Ivars kļuva par trīskārtēju olimpieti, Nagano Latvijai kalnu slēpošanā olimpiskajās spēlēs izcīnot līdz šim augstāko — 25. vietu slalomā. Uz olimpisko festivālu Ivars atveda savu meitu Lauru, kura, mācoties Laurenču sākumskolas 4. klasē, regulāri nodarbojas arī ar distanču slēpošanu, šajā sporta veidā gūstot balvas tradicionālajā Fischer kausa izcīņā. Bet tagad dienas kārtībā bija viņas pamatsports — kalnu slēpošana.
Desmitgadīgā Laura Viešūrkalna īsajā milzu slaloma trasē, kur lielākām slēpotājām svars dāvā priekšrocības, bija absolūti ātrākā jaunkundze visu 120 dalībnieču vērtējumā. Pat savas vecuma grupas puiku konkurencē viņa kļūtu par čempioni. Arī četras nākamās meitenes spētu tikt uz zēnu pjedestāla. Lūk, ko nozīmē pareiza slēpošanas tehnika un speciālisti (šajā gadījumā kluba Pantera trenere Sandra Meldere un tēvs), kas to spēj iemācīt!
Avots: Sports (Dainis Caune, 17.02.2017), Foto: lsfp.lv
Laura Ciagune, Latvijas Ziemas Olimpiskais festivāls, Foto: Dainis Caune.
0 Komentāri